KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE İŞLENMESİ AYDINLATMA METNİ

 

Aşağıdaki koşul ve şartlar, müşteri alanları (birlikte münhasıran “Site” olarak anılacaktır) ve Abilitypool’un  site kullanıcılarından (her biri “Kullanıcı” olarak anılacaktır) topladığı bilgileri toplama, kullanma, saklama ve açıklama şekli de dahil olmak üzere, www.abilitypool.com web sitesinin, içeriğinin, hizmetlerinin ve web sitesi aracılığıyla sunulan ürünlerinin kullanımını belirlemektedir.

Site, buradaki koşul ve şartlar ile Abilitypool  tarafından Site’de zaman zaman yayınlanabilecek tüm diğer işleyiş kuralları, politikalar Abilitypool’nın gizlilik politikası dahil ancak bununla sınırlı olmamak üzere) ve prosedürlerde (müştereken “Sözleşme”) hiçbir değişiklik yapılmaksızın kabul etmeniz üzerine kullanıma sunulmaktadır.

Siteyi kullanmadan ve giriş yapmadan önce lütfen bu Sözleşmeyi dikkatlice okuyun. Web sitesine erişimde bulunarak veya herhangi bir kısmını kullanarak, sözleşmenin koşul ve şartlarına tabi olmayı kabul etmiş sayılırsınız. Sözleşmenin koşul ve şartlarını kabul etmezseniz, Siteye veya sunduğu hizmetlere erişimde bulunamayabilirsiniz.

 Sitenin içeriği, yazılı izin alınmadan çoğaltılamaz, kopyalanamaz, aktarılamaz, yayınlanamaz, dağıtılamaz, değiştirilemez, gönderilemez veya başka web sitelerine ya da belgelere eklenemez. Telif hakları, ticari markalar, ticari sırlar ve patent hakları da dahil olmak üzere web sitesinde bulunan tüm her türlü fikri mülkiyet hakkı saklıdır ve hak sahibinden yazılı izin alınmadan kullanılması yasaktır. Web sitesinde bulunan hiçbir şey, tarafımıza ait fikri mülkiyet haklarının açık veya zımni olarak devredildiği veya kullanım haklarının verildiği şeklinde yorumlanamaz.”

 

  

Kullanıcı hesapları

Hesaplarınızın güvenliğini sağlamaktan ve bu hesabın gerçekleştirdiği tüm faaliyetler ve hesapla ilişkili olarak alınan aksiyonlardan tamamen siz sorumlusunuz. Hesabınızın izinsiz kullanımı veya diğer güvenlik ihlalleri konusunda derhal AbilityPool ’ya haber vermelisiniz. AbilityPool , kullanıcının sebep olduğu davranış veya ihmallerden veya bu davranış veya ihmallerin sonucunda ortaya çıkan zararlardan sorumlu tutulmayacaktır.

Sitemizi kullanmanız halinde, vereceğiniz bilgilerin doğruluğu Tarafınızca garanti edilmiş olur.

Üyelik kapsamında tarafınıza iletilecek parola ve kullanıcı adının 3. Kişiler ile paylaşılması halinde oluşacak sorumluluk tamamen Tarafınıza aittir. Bu kapsamda başta ticari sırlar olmak üzere site içerisinde oluşacak herhangi bir ihlal nedeni ile sorumluluğunuz doğabilecektir.

Kişisel bilgiler

Kullanıcılarımızdan siteyi ziyaret ettiklerinde, siteye kaydolduklarında, gönüllülük fırsatlarına başvurduklarında, bültenlerimize abone olduklarında, form doldurduklarında veya Sitede sunulan diğer aktivite, hizmet, özellik ve kaynaklar da dahil pek çok alanda kişisel bilgilerini talep edebiliriz.

Kullanıcılardan uygun görüldüğü takdirde isimleri, mail adresleri, posta adresleri, telefon numaraları ve fotoğrafları istenebilir. Ancak Kullanıcılar Siteyi anonim şekilde de ziyaret edebilirler. Kullanıcılardan ancak kişisel bilgilerini bize vermeye gönüllü olurlarsa bu bilgileri toplayacağız. Kullanıcılar kişisel bilgilerini vermeyi her zaman reddedebilir ancak bu durum Site ile alakalı bazı aktivitelere katılımlarını engelleyebilir.

Toplanan bilgileri kullandığımız alanlar

Abilitypool Kullanıcıların şahsi bilgilerini aşağıdaki amaçlarla toplayıp kullanabilir:

      Bağış yaparak veya gönüllü olarak deneyim kazanan Kullanıcıları göstererek diğer bağışçı ve gönülleri de sürece dahil etmek

      Sağladığınız bilgiler müşteri hizmetleri taleplerinize ve destek ihtiyaçlarınıza daha etkin cevap verebilmemizi sağlıyor.

      Kullanıcı deneyimini kişiselleştirmek Kullanıcılarımızın bir grup olarak Sitede yer alan hizmet ve kaynakları nasıl kullandıklarını genel anlamda anlayabilmek için bilgileri kullanabiliriz.

      Sitemizi geliştirmek Ürün ve hizmetlerimizi iyileştirmek için sizden aldığımız geri iletimleri kullanabiliriz.

      Ödemeleri işleme almak Kullanıcıların kendileri hakkında sağladığı bilgileri ödeme işleme alındığında kullanabiliriz. Hizmetin sağlanması için gerekli olduğu durumlar haricinde bu bilgiler dış taraflarla paylaşılmamaktadır.

      Düzenli e-mailler göndermek için: Kullanıcıların sağladığı e-mail adreslerini yaptıkları bağış hakkında ve ilgi duydukları gönüllülük alanlarındaki yeniliklerden haberdar etmek için kullanabiliriz. Aynı zamanda soru ve/veya diğer taleplerine cevap vermek için de bunlar kullanılabilir.

Kişisel Verilerinize İlişkin olarak Aydınlatma Metnimiz ile Veri İşleme Politikamız için tıklayınız. [EEY1] 

Bilgi güvenliğini nasıl sağlıyoruz

Şahsi bilgileriniz, kullanıcı adınız, şifreniz, işlem bilgileriniz ve Sitede saklanan verilerinize yetkisiz erişilmemesi, değiştirilmemesi, ifşa edilmemesi veya imha edilmemesi için uygun şekilde veri toplama, saklama ve işleme uygulamaları ve güvenlik önlemleri kullanmaktayız.

Site ve Kullanıcıları arasındaki tüm veri alışverişleri SSL güvenli iletişim kanalı üzerinden gerçekleştirilmekte olup dijital imzalarla şifrelenip korunmaktadır.

PayPal aracılığıyla toplanan tüm ödemelerde, güvenilir SSL iletişimleri kullanılmaktadır. İşlem sırasında veya sonrasında, özel bilgileriniz (kredi kartı bilgileriniz) sunucularımızda saklanmayacaktır. [EEY2] 

Şahsi bilgilerinizin paylaşımı

Kullanıcıların şahsi bilgilerini 3. bir diğer taraflara satmıyor, ticaretini yapmıyor veya kiralamıyoruz.

Bilgilerinizi sadece bağış yaptığınız veya gönüllülük için başvurduğunuz sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşıyoruz.[EEY3] 

Ziyaretçiler ve kullanıcılar ile ilgili kişisel bilgiyle bağlantılı olmayan genel toplu demografik bilgileri, iş ortaklarımız, güvenilen bağlı kuruluşlar ve reklam verenlerle yukarıda belirtilen amaçlar doğrultusunda paylaşabiliriz. Bizim adımıza haber bültenleri veya anket gönderimi gibi işleri üstlenme, Siteyi yönetme veya faaliyetlerimizi yürütme konusunda bize yardımcı olmaları için üçüncü taraf hizmet sağlayıcıları kullanabiliriz. Bu üçüncü taraflarla, sözü edilen sınırlı amaçlar için bilgilerinizi paylaşabiliriz.

Bağış Süreci

      Bağışlar doğrudan ilgili STK’ya yapılmakta olup, AbilityPool yalnızca ortak bir platform oluşturmakla bağışçı ve STK’yı bir araya getirir. AbilityPool’un bağışlardan herhangi bir ticari menfaati bulunmamaktadır.

      Abilitypool yapılan bağışlar için, kanunen yıllık denetimden geçen ve itibarlı sivil toplum örgütleri ile çalışmaktadır.

      Bağış yapanların güvenini kazanmak adına, Abilitypool bağışlanan paraların projelere nasıl harcandığı konusunda şeffaflık sağlamak için gönüllü denetçiler ile çalışmaktadır.

      Proje denetçileri saygın denetim firmalarında çalışmakta olup buradaki görevlerinde kişisel gönüllülük esasına dayalı yer almaktadırlar.

      Bu kişiler sivil toplum kuruluşları veya abilitypool tarafından herhangi bir ücret almamaktadırlar. Görevleri, bağışçıya güven aşılama konusunda abilitypool’a gönüllülük yolu ile destek vermektir.

      Bir projenin yayınlanması, bir denetçinin sivil toplum kuruluşu tarafından bir proje atandığını biliyor olduğu ve bu projeye yapılan bağışların harcamasını takip etmeyi kabul ettiği anlamına gelir. Bu aşamada, projenin gerçek olduğuna ve sağlıklı kaynaklarla fonlandığına dair bir beyanat değildir.

      Proje sona erdiğinde ve yapılan bağışlar harcandığında, sivil toplum kuruluşu denetçiye çeşitli belgeler sunar.        

      Bu belgelere ve denetçi ile sivil toplum kuruluşu arasındaki diğer teatiye göre, denetçi abilitypool  web sitesindeki statüyü “incelendi” olarak değiştirir.   

Ödemeler

Web sitesi, Kullanıcının bağış yapmasına olanak vermektedir. Web sitesi, bu bağışlarla ilgili ödemeleri doğrudan almamaktadır. Bu ödemeleri, ödeme sürecinin tüm adımlarını gerçekleştiren güvenli bir üçüncü taraf ödeme sistemine iletmektedir.

Her ne kadar Abilitypool şeffaflık politikasıyla paralel olarak gönüllü bir denetçi ile çalışıyor olsa da, para transferlerinde oluşabilecek gecikme veya sorunlardan sorumlu tutulamaz. Ödemelerle ilgili her türlü sorun ve ihtilaf, ödeme sistemiyle doğrudan çözülmelidir.

Üyelik Ücreti[EEY4] 

 

Gönüllülük

Gönüllüler doğrudan sivil toplum kuruluşlarıyla çalıştığından, Gönüllüler ile AbilityPool arasında İş Kanunu veya Türk Borçlar Kanunu kapsamında bir hizmet ilişkisi kurulmamaktadır. Bu nedenle Abilitypool gönüllülerin uğrayabileceği zararlardan veya hizmet sözleşmesine dayalı herhangi bir hak talebinden sorumlu tutulamaz.

Abilitypool, gönüllülerinin faaliyetleri sonucu sivil toplum kuruluşlarının uğrayabileceği zararlardan sorumlu tutulamaz.

Abilitypool Kullanıcıların veya sivil toplum kuruluşlarının eylem ve işlemlerine ilişkin taahhütlerinden ve/veya bunların  sonuçlarından sorumlu tutulamaz.

Abilitypool aracılığıyla Web sitesinde gönüllük fırsatı yayınlayan Sivil Toplum Kuruluşu, yayınladığı içerikten sorumludur.

 

Web sitesi ziyaretçilerinin sorumlulukları

Herhangi bir kullanıcının hukuki/fiili ehliyet durumunu bilemeyeceğimizden, çocukların ve diğer reşit olmayan kişilerin kullanımları, bilgileri ve bunların islenme-işlemleri hususunda sorumluluk kanuni temsilcilerine ait olup kanuni haklarını da kanuni temsilcileri marifetiyle kullanabilirler. Ayrıca 18 yaşın altındaki kişilerin kanuni temsilcilerinin yazılı izni olmaksızın AbilityPool  ile yapılacak bir sözleşmeye taraf olması mümkün değildir. Bu kapsamda tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

 

Bu web sitesini yönetiyor olması, Abilitypool’un katkıda bulunulan içeriğin bir kısmını veya tamamını temsil ettiği, onayladığını ima ettiği veya bu materyallerin doğru, faydalı veya zararsız olduğuna inandığı anlamına gelmemektedir. [EEY5] 

Kendinizi ve bilgisayar sistemlerinizi virüslerden, bilgisayar solucanlarından (worms), trojanlardan ve diğer zararlı içeriklerden korumak için gerekli önlemleri almak sizin sorumluluğunuzdadır.

Bağışlar veya gönüllülük projelerini yayınlayarak Abilitypool herhangi bir siyasi görüş bildirmemektedir.

Web sitesinin, hakaret niteliğinde, genel ahlaka aykırı veya uygunsuz; teknik yanlışlıklar, tipografik hatalar ve diğer hatalar ihtiva eden içerik bulundurmasından Abilitypool sorumlu tutulamaz. Abilitypool, web sitesinin kullanımı nedeniyle kullanıcıların uğrayabileceği hiçbir zarar konusunda sorumluluk kabul etmemektedir. Site kullanıcısı olarak; suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, şiddet, terör, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici, siyasi, dini, tehdit, taciz ve hakaret içeren, ya da ahlaka, toplum düzenine aykırı, kişi ve/veya kurumların özel hayatına, şahsiyetine ve sair haklarına zarar verebilecek “içerik”leri sitede üretemezsiniz. Bu içeriklerin AbilityPool tarafından yayımlanması, kullanıcı tarafından seçilen kişilere gönderilmesi, iletilmesi, hukuka aykırı veya 3. kişilerin haklarını ihlal eden içerikler bakımından doğabilecek sorumlulukların AbilityPool tarafından yüklenildiği anlamına gelmez. Yayınlanmış olsa dahi hukuka aykırılıktan doğan her türlü, ceza, tazminat ve zararlar ilgili kusurlu kullanıcılar tarafından karşılanır.

 

İnternet sitesi ile yazılı, görsel veya sessel veri (fotoğraf, video, ses kaydı vs.) paylaşan site kullanıcıları, Türk Ceza Kanunu, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve diğer ilgili mevzuat uyarınca suç teşkil edecek eylemlerden ve paylaşımlardan kaçınacağını, kamu düzenine, ahlaka, 3. şahısların maddi manevi haklarına zarar verecek paylaşımlarda bulunmayacağını, aksi takdirde tüm hukuki ve cezai sorumluluğun kendisine ait olacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

 

İnternet tarayıcı çerezleri

Web sitemiz, Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için “çerezler” kullanabilir. Kullanıcının internet tarayıcısı, kayıt tutma ve bazen onlarla ilgili bilgi takibi yapma amacıyla sabit diskine çerezler yerleştirmektedir. Kullanıcı, tarayıcısını çerezleri reddetmek üzere veya çerezler gönderildiğinde kendisini uyarması için ayarlayabilir. Bunu yapmaları halinde, web sitesinin bazı kısımları düzgün çalışmayabilir.[EEY6] 

Çerez Politikamız için buraya tıklayınız.

Üçüncü taraf web siteleri

Web sitemize bağlantısı olan web siteleri dahil olmak üzere, diğer sitelerde dolaşma ve etkileşimde bulunma, o web sitesinin kendi koşulları ve politikalarına tabidir. AbilityPool bağlantılı web sitelerinin içeriklerinden sorumlu değildir ve bunlar hakkında veya bu tür bağlantıların kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek zararlar için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Sitemizden (mobil versiyonlari dahil) ulasilan diger sitelerde kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikalari, kullanim, iletisim ve kisisel veri islenme sartlari geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya baska herhangi bir amaç ile ulasilan web sitelerinden bilgi kullanimlari, keza sitelerin (ve sair digital platformlarin) etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, kisisel veri saklama ve imha politikalari, servis kalitesi, kullanim sartlari, çerezleri-web isaretçileri ve benzerleri, bildirimleri-önerileri ve diger uygulamalari sebebi ile olusabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayiplardan AbilityPool  sorumlu degildir.

İşbu Sözleşmede Değişiklik Yapılması

Abilitypool, dilediği zaman işbu Sözleşmeyi güncelleme yetkisine sahiptir. Kullanıcılara, bu sayfayı belirli sıklıkla kontrol ederek olası değişiklikler konusunda bilgilenmelerini ve topladığımız kişisel bilgileri korumak için size nasıl yardımcı olduğumuz hususundan haberdar olmalarını tavsiye ederiz. İşbu Sözleşmeyi belirli sıklıkla inceleme ve değişiklikler konusunda bilgilenmenin sizin sorumluluğunuzda olduğunu kabul etmektesiniz.

İşbu Koşulların Tarafınızdan Kabul Edilmesi

Bu web sitesini kullanarak, işbu Sözleşmeyi kabul ettiğinizi belirtmektesiniz. Eğer işbu Sözleşmeyi kabul etmiyorsanız, lütfen web sitemizi kullanmayınız. İşbu Sözleşmede yapılabilecek değişiklikler sonrasında web sitemizi kullanmaya devam etmeniz, söz konusu değişiklikleri kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

İletişim

Bu Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası, web sitesindeki uygulamalar veya web sitesi kullanımınız ile ilgili sorularınız için info@abilitypool.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.